Näitan ainukest tulemust

9,95 Sisaldab km

Laos

Isekaitsev täidistraat on mõeldud MIG keevitusseadmele, pööratud polaarsusega ilma kaitsegaasita keevitamiseks. Täidistraadiga keevitamine erineb MIG-keevitamisest selle poolest, et see ei vaja keevise kaitsmiseks välist kaitsegaasi, näiteks süsinikdioksiidi või argooni. Selle asemel reageerib traadis sisalduv vooühend keevituskaarega, moodustades gaasi, mis kaitseb keevist.

Erinevalt kaitsegaasiga MIG keevitamisest ei esine täidistraadiga keevitamisel keevisprobleeme, mis võivad ilmneda tugeva tuule puhul. Täidistraadiga keevitamine tekitab räbu, mis asetseb valmis keevisõmbluse peal ja tuleb puhastada, sarnaselt elektroodkeevitusele.

Enne mis tahes keevitusprojektiga tegelemist veenduge, et teil oleks nõuetekohane ohutusriietus ja et keevituspiirkonnast oleks eemaldatud võimalikud tuleohud. Põhilised keevitamise ohutusriided hõlmavad nahast jalatseid või saapaid, mansettivabu täispikke pükse, leegikindlat ja pikkade varrukatega jopet, nahkkindaid, keevituskiivrit, kaitseprille ning keevitusmütsi, et kaitsta pead sädemete ja pritsmete eest.

Metalli ettevalmistamine
Täidistraadiga keevitamine on pinna saastumist taluvam kui MIG-keevitamine. Alati on hea mõte puhastada metalli pind võimalikult põhjalikult, et roostes või ketendav pind ei rikuks lõplikku keevisõmblust. Samuti puhastage kindlasti mitteväärismetalli osa, kuhu maandusklamber kinnitatakse. Kehv kokkupuude maandusklambriga tekitab keevitusahelas vastupanu ja võib põhjustada halva keevituse kvaliteedi.

Üle 6mm materjali puhul on soovitatakse alusmaterjalide servad nurga alla freesida/lõigata/lihvida, et tagada kahe osa täielik sulandumine.

Seadmete ettevalmistamine
Kontrollige keevitusseadme kaableid. Enne alustamist kontrollige keevitusseadmeid veendumaks, et kõik kaabliühendused on õigesti ühendatud ja fikseeritud.

Valige polaarsus. Iseakaitsva südamikuga keevitamine nõuab alalisvoolu elektroodi negatiivset polaarsust. Polaarsusühendused asuvad tavaliselt masina siseküljel ajamirullide lähedal või seadme esipaneelil.

Kasutage õigeid ajamirulle. Kuna täidistraat on pehmem kui harilik keevitustraat, tagavad rihveldatud ajamirullid traadile parema haarde ilma seda traati deformeerimata.

Kontrollige etteande rullide pinget. Ka ajamirullide või traadirulli rummu liiga suur või liiga väike pinge võib põhjustada häiritud traadi etteande. Reguleerige vastavalt oma kasutusjuhendile.

Loe rohkem siit.